27 | Rossier Valentin | FC Billens |
15 | Chassot Gregoire | FC Châtonnaye/Middes |
14 | Charrière Maxime | FC Charmey |
13 | Dimbi Gregory | FC Richemond |
| Galley Simon | FC Bas-Gibloux |
12 | Bourqui Cyril | FC Vuisternens/Mézières |
10 | Jaquet Vincent | FC Corminboeuf |
| Ramqaj Nevzat | CS Romontois |
| Rey Samuel | FC Châtonnaye/Middes |
8 | Meyer Paul | FC La Sionge |
7 | Etienne Aurélien | FC Vuadens |
| Grand Baptiste | FC Bas-Gibloux |
| Massandy Noah | FC Ursy |
6 | Brunisholz Maxime | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Carbonnier Christophe | FC Bas-Gibloux |
| Dalipi Laurent | CS Romontois |
| De Figueiredo Ramos Joel | FC Villars-sur-Glâne |
| Fasel Edouard | FC Villars-sur-Glâne |
| Mottier Thibault | FC Ursy |
| Oberson Damien | FC La Sionge |
| Ravier Billy | FC Cudrefin |
| Rodrigues do Lago Antonio Manuel | FC Villars-sur-Glâne |
5 | Bifrare Thomas | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Clément Florian | FC Marly |
| Cotting Gaetan | CS Romontois |
| Dévaud Julien | FC La Sionge |
| Gillard Thomas | FC Châtonnaye/Middes |
| Kolly Gilles | CS Romontois |
| Maillard Maxime | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Oberson Cyril | FC La Sionge |
| Peci Festim | FC Matran |
| Silva Pinto David | FC Gruyère-Lac |
| Weyermann Jean-Daniel | FC Fribourg |
4 | Amey Axel | FC Villars-sur-Glâne |
| Déglise Ludovic | FC Marly |
| Ferreira Mendes Leonel Filipe | FC Corminboeuf |
| Gugler Karim | FC Villars-sur-Glâne |
| Krasniqi Florian | FC Matran |
| Morgado Ferreira Leonardo | FC Vuisternens/Mézières |
| Osmani Altin | FC Marly |
| Sabani Kelmend | FC Corminboeuf |
| Sah Nelly Brice | FC Richemond |
| Sefa Valon | FC Schoenberg |
| Seipi Durim | FC Alterswil |
| Sousa Esteves Ricardo Joao | FC La Sionge |
| Sowah Roy | FC Richemond |
| Uldry David | FC Haute-Gruyère |
| Vauthey Samuel | FC Vuisternens/Mézières |
| Vieira Monteiro Marcelo André | FC Villars-sur-Glâne |
| Waeber Julien | FC Estavayer-le-Gibloux |
3 | Ademi Durim | FC Marly |
| Althyab Mohammad | FC Villaz/Villarimboud |
| Barbey Loïc | FC Châtonnaye/Middes |
| Berset Lucas | FC Bas-Gibloux |
| Bulliard Quentin | FC Charmey |
| Carneiro Diogo Miguel | FC Gruyère-Lac |
| Chammartin Jean Claude | FC Massonnens |
| Costa Oliveira Luis Henrique | FC Richemond |
| De Palma Nikolas | FC Villars-sur-Glâne |
| Fejzuli Labinot | FC Matran |
| Gaspar Gil Fabio | FC Gruyère-Lac |
| Hediger Romain | FC Central FR |
| Lavinas Lobo Luis Fernando | Haute-Sarine FC |
| Nsimba Binkita Jonathan | FC Vuisternens/Mézières |
| Pittet Olivier | FC Vuisternens/Mézières |
| Quillet Mael | FC Châtonnaye/Middes |
| Ramqaj Vedat | FC Vuisternens/Mézières |
| Tinguely Joachim | FC Richemond |
| Yatik Sevkan | FC Richemond |
2 | Beja Rico Francisco | FC Villars-sur-Glâne |
| Bordalo David Manuel | FC Central FR |
| Brülhart Justin | FC Corminboeuf |
| Capenda Tavares Stephane | FC Gumefens/Sorens |
| Cerezo Rendon Santiago | FC Matran |
| Creak Maxwell | FC Marly |
| De Paiva Pires Eduardo | FC Villars-sur-Glâne |
| El Kinani Sami | FC Corminboeuf |
| Essacaz Nathanaël | FC Charmey |
| Francescato Gomes Fabio | FC Gruyère-Lac |
| Glauser Andreas | FC Châtonnaye/Middes |
| Gutmann Eliot | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Lunghi Alessandro | FC Corminboeuf |
| Maillard Matthieu | FC La Sionge |
| Morinaj Gramos | FC Centre-Broye |
| Moura Patrick | FC Bas-Gibloux |
| Mvondo Akoutou Yvan Braend | CS Romontois |
| Nydegger Adrian | FC Schoenberg |
| Pereira Neto Renato | FC Etoile-Broye |
| Poffet Loïc | FC Bas-Gibloux |
| Remy Florian | FC Massonnens |
| Schmid Jean Marie | FC Marly |
| Silva Lago Filipe Daniel | FC Villars-sur-Glâne |
| Varela Lopes Tayrick | CS Romontois |
| Vieira Monteiro Cristiano Andre | FC Villars-sur-Glâne |
| Vonlanthen Gaëtan | FC Farvagny/Ogoz |
1 | Ahmad Redwan | FC Charmey |
| Akdag Erhan | FC Schoenberg |
| Ali Yahia Aurel | FC Villars-sur-Glâne |
| Andrey Loïc | FC La Combert |
| Antunes Santos Carlos | CS Romontois |
| Bach Jonas | FC Vuisternens/Mézières |
| Barbey Maxime | FC Bas-Gibloux |
| Barras Doan | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Bifrare Alain | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Brülhart Simon | FC Châtonnaye/Middes |
| Carbonnier Alain | FC Bas-Gibloux |
| Carvalho Diogo | FC Marly |
| Charrière Théo | FC Charmey |
| Chofflon Loïc | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Clément Romain | FC Bas-Gibloux |
| Cotting Jean Philippe | FC Châtonnaye/Middes |
| Creak Wilson | FC Marly |
| Crisci Maxime | FC Bas-Gibloux |
| Cruz Vieira Patrick | FC Richemond |
| Curty Arnaud | FC Grimisuat |
| Da Silva Filipe | FC Schoenberg |
| Da Silva Paulo | FC Marly |
| Dévaud François | FC Vuisternens/Mézières |
| Dewarrat Sébastien | FC Marly |
| Duffey Yann | FC Charmey |
| Ebiner Justin | FC Gruyère-Lac |
| Ecoffey Yvan | FC Gruyère-Lac |
| Favre Guillaume | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Freire Domingues Frederico Andre | CS Romontois |
| Girard Bruno | CS Romontois |
| Girard Emilien | CS Romontois |
| Goumaz Loïc | FC Riaz |
| Henriques De Carvalho Fabio | FC Richemond |
| Hertach Peter Guillaume | FC Centre-Broye |
| Jan Frédéric | FC Broc |
| Kolly Valentin | FC Gruyère-Lac |
| Krasniqi Kushtrim | FC Villars-sur-Glâne |
| Küpcüoglu Denis | FC Fribourg |
| Letelier Romero Luca | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Lourenço Carvalho Tiago Alberto | FC Gumefens/Sorens |
| Menoud Matthieu | FC La Sionge |
| Mesquita Jimmy | CS Romontois |
| Meyer Samuel | FC Charmey |
| Monney Luca | FC Marly |
| Muller Mathieu | FC Villaz/Villarimboud |
| Pacheco Martins Luis Marcelo | CS Romontois |
| Page Flavien | FC Estavayer-le-Gibloux |
| Pereira Andrade David | FC Richemond |
| Pereira Sousa Tiago | FC Avenches |
| Pharisa François | FC Haute-Gruyère |
| Pinto Andrade Hugo Rafael | FC La Sionge |
| Pittet Rémi | FC Vuisternens/Mézières |
| Raemy Baptiste | FC Châtonnaye/Middes |
| Rey Damien | FC Châtonnaye/Middes |
| Rhême Sylvain | CS Romontois |
| Rocha Enrique | FC Châtonnaye/Middes |
| Rolle Jérémy | FC Bas-Gibloux |
| Roubaty Loris | FC Villars-sur-Glâne |
| Sampedro Hugo | FC Gruyère-Lac |
| Santos Michael | FC Châtonnaye/Middes |
| Schafer Colin | FC Cugy-Montet-Aumont-Murist |
| Shehu Edwin | FC Marly |
| Valente Costa Américo | FC Villaz/Villarimboud |
| Vaz Pedro Jeremia | FC Corminboeuf |