U-16 Elite

Sa 17.08.2019
FCO St. Gallen/Wil
Team Winterthur/Schaffhausen
3
1
no. gara 120801
FC Luzern
Team Xamax-BEJUNE
3
1
no. gara 120795
Team Vaud Lausanne
Servette FC
0
1
no. gara 120798
Team Ticino
FC Sion
1
0
no. gara 120799
FC Thun Berner Oberland
BSC Young Boys
0
6
no. gara 120800
FC Basel 1893
Team Aargau
2
0
no. gara 120796
Sa 24.08.2019
Team Xamax-BEJUNE
Team Winterthur/Schaffhausen
0
2
no. gara 120802
FC Sion
FC Thun Berner Oberland
4
4
no. gara 120804
Team Aargau
Grasshopper-Club Zürich
3
5
no. gara 120807
FC Luzern
FC Basel 1893
1
4
no. gara 120808
Servette FC
Team Ticino
1
3
no. gara 120805
FC Zürich
Team Vaud Lausanne
2
2
no. gara 120806
BSC Young Boys
FCO St. Gallen/Wil
2
2
no. gara 120803
Sa 31.08.2019
Grasshopper-Club Zürich
FC Luzern
3
1
no. gara 120810
Team Ticino
FC Zürich
0
1
no. gara 120812
FC Thun Berner Oberland
Servette FC
1
2
no. gara 120813
FCO St. Gallen/Wil
FC Sion
7
1
no. gara 120814
Team Vaud Lausanne
Team Aargau
4
2
no. gara 120811
FC Basel 1893
Team Xamax-BEJUNE
6
1
no. gara 120809
Do 01.09.2019
Team Winterthur/Schaffhausen
BSC Young Boys
4
4
no. gara 120815
Sa 07.09.2019
Team Xamax-BEJUNE
BSC Young Boys
1
1
no. gara 120816
Team Aargau
Team Ticino
5
0
no. gara 120820
FC Sion
Team Winterthur/Schaffhausen
0
2
no. gara 120817
Servette FC
FCO St. Gallen/Wil
3
5
no. gara 120818
FC Zürich
FC Thun Berner Oberland
4
0
no. gara 120819
FC Luzern
Team Vaud Lausanne
2
1
no. gara 120821
FC Basel 1893
Grasshopper-Club Zürich
3
2
no. gara 120822
Me 11.09.2019
Grasshopper-Club Zürich
FC Zürich
2
5
no. gara 120797
Sa 14.09.2019
FCO St. Gallen/Wil
FC Zürich
4
2
no. gara 120827
Grasshopper-Club Zürich
Team Xamax-BEJUNE
4
2
no. gara 120823
Team Winterthur/Schaffhausen
Servette FC
0
1
no. gara 120828
BSC Young Boys
FC Sion
2
3
no. gara 120829
Team Ticino
FC Luzern
1
3
no. gara 120825
FC Thun Berner Oberland
Team Aargau
2
5
no. gara 120826
Team Vaud Lausanne
FC Basel 1893
2
3
no. gara 120824
Sa 21.09.2019
Team Xamax-BEJUNE
FC Sion
1
1
no. gara 120830
Team Aargau
FCO St. Gallen/Wil
0
4
no. gara 120833
FC Luzern
FC Thun Berner Oberland
8
1
no. gara 120834
Servette FC
BSC Young Boys
2
2
no. gara 120831
FC Zürich
Team Winterthur/Schaffhausen
2
1
no. gara 120832
Grasshopper-Club Zürich
Team Vaud Lausanne
3
1
no. gara 120836
FC Basel 1893
Team Ticino
4
1
no. gara 120835
Sa 28.09.2019
FCO St. Gallen/Wil
FC Luzern
1
2
no. gara 120840
Team Winterthur/Schaffhausen
Team Aargau
2
2
no. gara 120841
BSC Young Boys
FC Zürich
3
0
no. gara 120842
FC Sion
Servette FC
1
4
no. gara 120843
Team Ticino
Grasshopper-Club Zürich
2
1
no. gara 120838
FC Thun Berner Oberland
FC Basel 1893
1
5
no. gara 120839
Team Vaud Lausanne
Team Xamax-BEJUNE
1
2
no. gara 120837
Sa 12.10.2019
Team Aargau
BSC Young Boys
2
2
no. gara 120846
FC Luzern
Team Winterthur/Schaffhausen
1
1
no. gara 120847
Grasshopper-Club Zürich
FC Thun Berner Oberland
9
1
no. gara 120849
FC Zürich
FC Sion
4
3
no. gara 120845
Team Xamax-BEJUNE
Servette FC
4
2
no. gara 120844
Team Vaud Lausanne
Team Ticino
4
1
no. gara 120850
FC Basel 1893
FCO St. Gallen/Wil
1
3
no. gara 120848
Sa 19.10.2019
FCO St. Gallen/Wil
Grasshopper-Club Zürich
3
2
no. gara 120853
Team Winterthur/Schaffhausen
FC Basel 1893
3
4
no. gara 120854
BSC Young Boys
FC Luzern
2
3
no. gara 120855
FC Sion
Team Aargau
5
2
no. gara 120856
Servette FC
FC Zürich
2
2
no. gara 120857
FC Thun Berner Oberland
Team Vaud Lausanne
1
3
no. gara 120852
Do 20.10.2019
Team Ticino
Team Xamax-BEJUNE
1
3
no. gara 120851
Sa 26.10.2019
Grasshopper-Club Zürich
Team Winterthur/Schaffhausen
4
3
no. gara 120862
Team Xamax-BEJUNE
FC Zürich
2
5
no. gara 120858
Team Aargau
Servette FC
2
3
no. gara 120859
FC Luzern
FC Sion
4
2
no. gara 120860
Team Ticino
FC Thun Berner Oberland
2
3
no. gara 120864
Team Vaud Lausanne
FCO St. Gallen/Wil
3
5
no. gara 120863
FC Basel 1893
BSC Young Boys
1
3
no. gara 120861
Sa 02.11.2019
BSC Young Boys
Grasshopper-Club Zürich
4
2
no. gara 120868
FC Sion
FC Basel 1893
7
3
no. gara 120869
Servette FC
FC Luzern
3
1
no. gara 120870
FC Zürich
Team Aargau
3
1
no. gara 120871
FC Thun Berner Oberland
Team Xamax-BEJUNE
3
1
no. gara 120865
FCO St. Gallen/Wil
Team Ticino
4
4
no. gara 120866
Team Winterthur/Schaffhausen
Team Vaud Lausanne
5
2
no. gara 120867
Sa 16.11.2019
Grasshopper-Club Zürich
FC Sion
7
2
no. gara 120875
Team Ticino
Team Winterthur/Schaffhausen
3
2
no. gara 120877
Team Xamax-BEJUNE
Team Aargau
4
1
no. gara 120872
FC Thun Berner Oberland
FCO St. Gallen/Wil
1
2
no. gara 120878
Team Vaud Lausanne
BSC Young Boys
1
0
no. gara 120876
FC Luzern
FC Zürich
1
1
no. gara 120873
FC Basel 1893
Servette FC
3
1
no. gara 120874
Sa 23.11.2019
Team Winterthur/Schaffhausen
FC Thun Berner Oberland
8
2
no. gara 120880
Team Aargau
FC Luzern
1
6
no. gara 120885
BSC Young Boys
Team Ticino
2
0
no. gara 120881
FC Sion
Team Vaud Lausanne
0
1
no. gara 120882
Servette FC
Grasshopper-Club Zürich
2
6
no. gara 120883
FC Zürich
FC Basel 1893
4
0
no. gara 120884
FCO St. Gallen/Wil
Team Xamax-BEJUNE
10
0
no. gara 120879
Ma 26.11.2019
BSC Young Boys
FC Thun Berner Oberland
5
1
no. gara 120891
Sa 30.11.2019
Team Winterthur/Schaffhausen
FCO St. Gallen/Wil
1
7
no. gara 120892
Team Aargau
FC Basel 1893
4
2
no. gara 120887
FC Zürich
Grasshopper-Club Zürich
3
2
no. gara 120888
Servette FC
Team Vaud Lausanne
2
5
no. gara 120889
FC Sion
Team Ticino
3
0
no. gara 120890
Team Xamax-BEJUNE
FC Luzern
1
2
no. gara 120886
Sa 07.12.2019
FCO St. Gallen/Wil
BSC Young Boys
4
1
no. gara 120894
Grasshopper-Club Zürich
Team Aargau
5
3
no. gara 120898
Team Winterthur/Schaffhausen
Team Xamax-BEJUNE
6
3
no. gara 120893
Team Ticino
Servette FC
3
1
no. gara 120896
Team Vaud Lausanne
FC Zürich
1
5
no. gara 120897
FC Thun Berner Oberland
FC Sion
6
3
no. gara 120895
FC Basel 1893
FC Luzern
2
2
no. gara 120899
Sa 29.02.2020
12:00
FC Luzern
Grasshopper-Club Zürich
no. gara 120901
13:30
Team Aargau
Team Vaud Lausanne
no. gara 120902
14:00
FC Zürich
Team Ticino
no. gara 120903
14:00
Servette FC
FC Thun Berner Oberland
no. gara 120904
14:00
FC Sion
FCO St. Gallen/Wil
no. gara 120905
14:00
Team Xamax-BEJUNE
FC Basel 1893
no. gara 120900
14:30
BSC Young Boys
Team Winterthur/Schaffhausen
no. gara 120906
Sa 07.03.2020
FCO St. Gallen/Wil
Servette FC
no. gara 120909
14:00
Team Ticino
Team Aargau
no. gara 120911
14:30
Team Vaud Lausanne
FC Luzern
no. gara 120912
14:30
Grasshopper-Club Zürich
FC Basel 1893
no. gara 120913
14:30
FC Thun Berner Oberland
FC Zürich
no. gara 120910
14:30
BSC Young Boys
Team Xamax-BEJUNE
no. gara 120907
14:30
Team Winterthur/Schaffhausen
FC Sion
no. gara 120908
Sa 14.03.2020
Team Xamax-BEJUNE
Grasshopper-Club Zürich
no. gara 120914
12:00
FC Luzern
Team Ticino
no. gara 120916
13:30
Team Aargau
FC Thun Berner Oberland
no. gara 120917
14:00
FC Zürich
FCO St. Gallen/Wil
no. gara 120918
14:00
Servette FC
Team Winterthur/Schaffhausen
no. gara 120919
14:00
FC Sion
BSC Young Boys
no. gara 120920
16:30
FC Basel 1893
Team Vaud Lausanne
no. gara 120915
Sa 21.03.2020
Team Ticino
FC Basel 1893
no. gara 120926
Team Winterthur/Schaffhausen
FC Zürich
no. gara 120923
FCO St. Gallen/Wil
Team Aargau
no. gara 120924
14:00
FC Sion
Team Xamax-BEJUNE
no. gara 120921
14:30
BSC Young Boys
Servette FC
no. gara 120922
14:30
Team Vaud Lausanne
Grasshopper-Club Zürich
no. gara 120927
14:30
FC Thun Berner Oberland
FC Luzern
no. gara 120925
Sa 28.03.2020
13:30
Team Aargau
Team Winterthur/Schaffhausen
no. gara 120932
14:00
FC Zürich
BSC Young Boys
no. gara 120933
14:00
Servette FC
FC Sion
no. gara 120934
14:00
Team Xamax-BEJUNE
Team Vaud Lausanne
no. gara 120928
14:00
FC Luzern
FCO St. Gallen/Wil
no. gara 120931
14:30
Grasshopper-Club Zürich
Team Ticino
no. gara 120929
16:30
FC Basel 1893
FC Thun Berner Oberland
no. gara 120930
Sa 04.04.2020
FC Basel 1893
FC Zürich
no. gara 120975
12:00
FC Luzern
Team Aargau
no. gara 120976
14:00
Grasshopper-Club Zürich
Servette FC
no. gara 120974
14:00
Team Xamax-BEJUNE
FCO St. Gallen/Wil
no. gara 120970
14:00
Team Ticino
BSC Young Boys
no. gara 120972
14:30
FC Thun Berner Oberland
Team Winterthur/Schaffhausen
no. gara 120971
16:45
Team Vaud Lausanne
FC Sion
no. gara 120973
Sa 18.04.2020
BSC Young Boys
Team Aargau
no. gara 120937
Team Winterthur/Schaffhausen
FC Luzern
no. gara 120938
FCO St. Gallen/Wil
FC Basel 1893
no. gara 120939
14:00
Team Ticino
Team Vaud Lausanne
no. gara 120941
14:00
Servette FC
Team Xamax-BEJUNE
no. gara 120935
14:00
FC Sion
FC Zürich
no. gara 120936
14:30
FC Thun Berner Oberland
Grasshopper-Club Zürich
no. gara 120940
Sa 25.04.2020
13:30
Team Aargau
FC Sion
no. gara 120947
14:00
FC Zürich
Servette FC
no. gara 120948
14:00
FC Basel 1893
Team Winterthur/Schaffhausen
no. gara 120945
14:00
FC Luzern
BSC Young Boys
no. gara 120946
14:30
Team Vaud Lausanne
FC Thun Berner Oberland
no. gara 120943
15:30
Grasshopper-Club Zürich
FCO St. Gallen/Wil
no. gara 120944
Do 26.04.2020
14:00
Team Xamax-BEJUNE
Team Ticino
no. gara 120942
Sa 02.05.2020
BSC Young Boys
FC Basel 1893
no. gara 120952
Team Winterthur/Schaffhausen
Grasshopper-Club Zürich
no. gara 120953
FCO St. Gallen/Wil
Team Vaud Lausanne
no. gara 120954
14:00
FC Zürich
Team Xamax-BEJUNE
no. gara 120949
14:00
Servette FC
Team Aargau
no. gara 120950
14:00
FC Sion
FC Luzern
no. gara 120951
14:30
FC Thun Berner Oberland
Team Ticino
no. gara 120955
Sa 09.05.2020
14:00
Team Xamax-BEJUNE
FC Thun Berner Oberland
no. gara 120956
14:00
Team Ticino
FCO St. Gallen/Wil
no. gara 120957
14:00
Team Vaud Lausanne
Team Winterthur/Schaffhausen
no. gara 120958
14:00
Grasshopper-Club Zürich
BSC Young Boys
no. gara 120959
14:00
FC Basel 1893
FC Sion
no. gara 120960
14:00
FC Luzern
Servette FC
no. gara 120961
14:00
Team Aargau
FC Zürich
no. gara 120962
Sa 16.05.2020
14:00
Team Aargau
Team Xamax-BEJUNE
no. gara 120963
14:00
FC Zürich
FC Luzern
no. gara 120964
14:00
Servette FC
FC Basel 1893
no. gara 120965
14:00
FC Sion
Grasshopper-Club Zürich
no. gara 120966
14:00
BSC Young Boys
Team Vaud Lausanne
no. gara 120967
14:00
Team Winterthur/Schaffhausen
Team Ticino
no. gara 120968
14:00
FCO St. Gallen/Wil
FC Thun Berner Oberland
no. gara 120969